e-me

ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΙ : Οδηγίες για το e-me ΕΔΩ (11 βίντεο)

ΓΟΝΕΙΣ, ΜΑΘΗΤΕΣ & ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΙ : Οδηγίες για ασύγχρονη εξ αποστάσεως εκπαίδευση ΕΔΩ

ΓΟΝΕΙΣ, ΜΑΘΗΤΕΣ & ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΙ : Οδηγίες για την εγγραφή χρηστών στο ΠΣΔ και ανάκτηση στοιχείων ΕΔΩ.

ΓΟΝΕΙΣ & ΜΑΘΗΤΕΣ : Εγγραφή των μαθητών στο Πανελλήνιο Σχολικό Δίκτυο (ΠΣΔ) ΕΔΩ.

ΓΟΝΕΙΣ & ΜΑΘΗΤΕΣ : Οδηγίες για την εγγραφή μαθητή στο Πανελλήνιο Σχολικό Δίκτυο ΕΔΩ.

ΓΟΝΕΙΣ & ΜΑΘΗΤΕΣ : Με την εγγραφή τους οι μαθητές αποκτούν μαθητικό λογαριασμό ΠΣΔ μέσω του οποίου έχουν την δυνατότητα να συνδεθούν στις διαθέσιμες πλατφόρμες τηλεκπαίδευσης. (eclass.sch.gr και e-me.edu.gr).

Οι μαθητές/μαθήτριες με την βοήθεια των γονέων/κηδεμόνων, μετά την απόκτηση λογαριασμού από το ΠΣΔ, εισέρχονται για μια φορά στην πλατφόρμα που έχει επιλεγεί από τους εκπαιδευτικούς (eclass ή e-me), ώστε στη συνέχεια να μπορούν να γίνουν μέλη των ψηφιακών τμημάτων τους. Διαφορετικά δεν είναι ορατοί στην πλατφόρμα και δεν μπορούν να προστεθούν στα μαθήματα από τον διδάσκοντα.

ΑΡΧΗΓΕΙΟ ΕΛΛΗΝΙΚΗΣ ΑΣΤΥΝΟΜΙΑΣ : Ασφαλής εκπαίδευση εξ αποστάσεως